AMIS energie s.r.o.

Sme ekologická firma, ktorá sa zaoberá návrhom a realizáciou efektívnych spôsobov  výroby a využitia energie. Našim poslaním je prinášať ekologické a úsporné riešenia pre domácnosti, administratívne budovy, hotely, nemocnice, priemyselné podniky, či výrobcov tepla. Individuálnym prístupom navrhneme technológiu, ktorá je ekonomicky výhodná nielen v čase prvotnej investície ale aj počas samotnej prevádzky. V našej ponuke nájdete zariadenia využívajúce energiu slnka, zeme, vzduchu a vody.

Naša spoločnosť vznikla už v roku 1992 za účelom výroby kondenzačných ekonomizérov 3Eplus, ich projektovania a inštalácií v plynových kotolniach.

V roku 1995 sme zmenili právnu formu na spoločnosť s ručením obmedzeným a nadobudli vlastné výrobné, administratívne a skladové priestory v meste Spišská Belá.

Za doterajšie obdobie sme získali neoceniteľné poznatky a skúsenosti z rekuperácie odpadového tepla spalín a k dnešnému dňu  nainštalovali už viac ako 500 vlastných zariadení na Slovensku a v Čechách. Používané sú v plynových kotolniach rôznych druhov. Z teplovodných aplikácií sú to napr. aj mestské plynové kotolne v  Poprade, Bratislave, Prešove, Spišskej Nová Vsi, Michalovciach, Levoči, či Brezne. Okrem toho sú ekonomizéry v prevádzke aj v školských zariadeniach, hoteloch, nemocniciach a priemyselných podnikoch.

Spoločnosť  navrhuje a montuje elektrické infračervené vykurovanie v podtatranskom regióne. V roku 2015 sme sa začali venovať okrem využitia odpadového tepla spalín aj ďalšími obnoviteľnými zdrojmi energie fotovoltike a tepelným čerpadlám. Ponuka tepelných čerpadiel pozostáva z elektrických, ale aj plynových tepelných čerpadiel od renomovaných firiem.

V roku 2016 sme zmenili názov spoločnosti z AMIS Poprad, s.r.o. na AMIS energie s.r.o a rozšírili našu ponuku aj o sprostredkovanie predaja komodít zemného plynu a elektriny od alternatívnych dodávateľov.

Naša firma je oprávneným zhotoviteľom projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Zelená domácnostiam.

 

Sídlo firmy: L. Svobodu 73, 058 01 Poprad

Kontaktné miesto: Levočská 866, 058 01 Poprad

Výrobná prevádzka: Továrenská 22, 059 01 Spišská Belá